Upcoming events

AmCham & LCCI Seminar on the U.S. Market

Oct 03 from 15:00 till 17:00
LCCI, Kr.Valdemara Street 35

AmCham Latvia in cooperation with Latvian Chamber of Commerce and Industry (LCCI) will be holding the 4th Seminar on the U.S. Market on October 3, 15:00 – 17:00 at LCCI, Kr.Valdemara 35. These seminars are a part of our Gateway to the USA program, launched in March last year. Please be informed that the working language of this event will be Latvian and English.

Gateway to the USA is a joint business network platform aimed at developing and expanding connections between businesses in Latvia and business representatives in the U.S. The program is tailored to the needs of individual companies, members of AmCham and LCCI.

Previous Seminars:
May 10, 2017
November 29, 2016

Ielūdzam Jūs uz ceturto AmCham Latvia un Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras (LTRK) rīkoto semināru par ASV tirgu programmas Gateway to the USA ietvaros. Pasākums notiks 3.oktobrī plkst. 15:00 – 17:00 LTRK telpās, Rīgā, Kr.Valdemāra ielā 35.

Gateway to the USA programmas semināru mērķis ir informēt uzņēmumus par aktuālo un noderīgo saistībā ar tirdzniecību starp Latviju un ASV, kā arī sniegt Latvijas uzņēmējiem vērtīgu informāciju par ASV tirgu. Šajos semināros uzstājas gan ministriju un vēstniecību pārstāvji, gan eksperti, gan arī paši uzņēmēji, kas jau darbojas ASV tirgū un var dalīties savā pieredzē. Semināra darba valodas: latviešu un angļu.

Lai pierakstītos jaunumiem par programmu un iespējām ASV, lūdzu aizpildiet saiti šeit.  

 

Sign up

Your Name(s) *:
Your Company:
Phone *:
E-mail *:
Invited by member:
Security code *:
< Back to Events

Categories

Ellex Klavins

Feedback

AmCham works hard to accomplish its goals and is a voice in the business community that is heard.

Filips Klavins, Managing Partner at Klavins Ellex

AmCham works hard to accomplish its goals and is a voice in the business community that is heard.

Filips Klavins, Managing Partner at Klavins Ellex