2016


2016.gada 15. aprīlī svinīgu vakariņu laikā Latvijas Nacionālajā bibliotēkā notika balvas„Cilvēka izaugsmei Latvijā" apbalvošanas ceremonija.

Balvu „Cilvēka izaugsmei" saņēma Zigmunds Zaļenko, Accenture Latvijas filiāle, Bērnu Paliatīvās aprūpes biedrība un „TechHub Riga" dibinātājs Andris Bērziņš.

Uzvarētājs kategorijā „Par sociālo atbildību" Zigmunds Zaļenko ir remotstrādnieks divās pašvaldības iestādēs Brocēnu PII "Mūsmājas" un Brocēnu novada jauniešu centra „Kopā". Pagājušajā gadā kopā ar bērniem un jauniešiem viņa vadībā tapa vides objekts "Putnu viesnīca" putnu būru koks ar 80 putnu būriem. Zigmunds savā novadā iesaista arvien vairāk bērnu "Ripo auto" nodarbībās jeb koka auto modeļu gatavošanā un sacensībās.

Uzvarētājs kategorijā „Par izcilu ieguldījumu izglītībā": Accenture Latvijas filiāle ar sociālo izglītības projektu Start(IT). Start(IT) ir datorzinību un programmēšanas pamatu apguves platforma skolēniem visā Latvijā. Projektā līdz šim iesaistījušās vairāk nekā 300 skolas, ir izveidotas 140 datorikas mācību stundas un 50 programmēšanas mācību lekcijas.

Uzvarētājs kategorijā „Par izcilu ieguldījumu veselībā un labklājībā": Bērnu paliatīvās aprūpes biedrība cenšas attīstīt un ieviest vienotu pieeju bērnu paliatīvās aprūpes pakalpojumu nodrošināšanā, veicināt pakalpojuma pieejamību visām ģimenēm, kurās ir bērni ar neizārstējamām slimībām, kā arī attīstīt brīvprātīgo kustību un informēt sabiedrību par bērnu paliatīvās aprūpes pakalpojumu.

Uzvarētājs kategorijā „Par izcilu ieguldījumu Latvijas nākotnē": "TechHub Riga" dibinātājs Andris Bērziņš, kuram ir liela pieredze jaunuzņēmumu attīstīšanā. 2012.gada februārī Andris ar domubiedriem radīja kopēju darba telpu, "startup" ekosistēmas centru, Londonas tehnoloģiju inkubatora "TechHub" filiāli Rīgā, kas kļuvusi par vienu no spēcīgākajām jauno uzņēmēju kustībām Baltijā - "TechHub Riga", sekmējot Latvijas tehnoloģiju uzņēmumu attīstību.

Konkursa uzvarētāji saņēma tēlnieces Olgas Šilovas veidoto skulptūru „Asns" un speciālbalvas no programmas atbalstītājiem ASV vēstniecības Latvijā, Latvijas Pilsoniskās alianses (eLPA), uzņēmuma AbbVie un Microsoft Latvia. ASV vēstniecība laureātiem Zigmundam Zaļenko, Bērnu paliatīvās aprūpes biedrībai un TechHub Riga piešķīra atbalstu 0 apjomā. Uzņēmums AbbVie pasniedza goda rakstus Bērnu paliatīvās aprūpes biedrībai, onkoloģisko pacientu atbalsta biedrību "Dzīvības koks" un biedrībai "AGIHAS". Microsoft Latvia visiem laureātiem pasniedza programmatūru. Latvijas Pilsoniskās alianses speciālbalvu saņēma Bērnu paliatīvās aprūpes biedrība un biedrība "Karosta Kids". Biedrība "Karosta Kids" saņēma naudas balvu no konkursa atbalstītājiem Džerija un Denīzes Virtiem (Jerry and Denise Wirth) EUR 3000 apmērā, lai palīdzētu īstenot nākamos projektus. Onkoloģisko pacientu atbalsta biedrību "Dzīvības koks" saņēma atzinības rakstu no Veselības ministrijas.

Visi konkursa pretendenti saņēma goda rakstus un piemiņas veltes.

Šogad konkursam tika izvirzīti 63 pretendenti, kas ir līdz šim lielākais saņemto pieteikumu skaits. Žūrija finālam tika izvirzīti:

Kategorijā „Par sociālo atbildību": Latvijas Zemnieku federācijas valdes priekšsēdētāja Agita Hauka, SIA Mikrotīkls un Brocēnu PII "Mūsmājas" un Brocēnu novada jauniešu centra „Kopā" remontstrādnieks Zigmundu Zaļenko.
Kategorijā „Par izcilu ieguldījumu izglītībā": Accenture Latvijas filiāle un Jūrmalas Alternatīvās skolas dibinātājs un direktors Egils Blūms.
Kategorijā „Par izcilu ieguldījumu veselībā un labklājībā": Bērnu paliatīvās aprūpes biedrība, biedrība "AGIHAS", Onkoloģisko pacientu atbalsta biedrība "Dzīvības koks" un Dr. Jāzeps Pogumirskis.
Kategorijā „Par izcilu ieguldījumu Latvijas nākotnē": „TechHub Riga" dibinātājs Andris Bērziņš, biedrība "Karosta Kids" un biedrība "Trīs reiz trīs". Sīkāka informācija par finālistiem ir pieejama šeit: http://ej.uz/BCIfinalisti.

Amerikas Tirdzniecības palāta Latvijā (ATPL) kopā ar ASV vēstniecību Latvijā un Latvijas Pilsonisko aliansi (eLPA) balvu konkursu "Cilvēka izaugsmei Latvijā" organizēja trešo gadu pēc kārtas, lai godinātu Latvijas cilvēkus, organizācijas un uzņēmumus par īpašiem nopelniem un ieguldījumu cilvēka izaugsmē, kā arī lai sekmētu labās prakses piemērus, kas palīdz mazināt nevienlīdzību un veicina iedzīvotāju izglītību veselību, labklājību, kā arī veicina Latvijas nākotnes attīstību.

Apbalvošanas ceremonijas dalībniekus uzrunāja Latvijas Valsts prezidents Raimonds Vējonis, ASV vēstniece Latvijā Nensija Bikofa Petita un Eiropas Padomes komisārs Cilvēktiesību jautājumos Nils Muižnieks.

Balvu konkursa patrons Valsts prezidents Raimonds Vējonis uzsvēra: "Balvas "Par cilvēka izaugsmi Latvijā" nominantu paveiktais aptver daudzas Latvijas ilgtermiņa attīstībai nozīmīgas jomas un jautājumus - izglītību, veselības aprūpi, uzņēmējdarbību, tehnoloģiju attīstību, sociālo vienlīdzību, diasporas jautājumus. Esmu patiesi gandarīts, ka mēs aizvien biežāk dalāmies ar Latvijas veiksmes stāstiem un ar cilvēku sasniegumiem, kuri uzņemas iniciatīvu un veido interesantus, sabiedrībai noderīgus un valsts attīstībai nozīmīgus projektus."

ASV vēstniece Latvijā Nensija Bikofa Petita, viesus uzrunājot, sacīja: "Mums jāatceras, ka Latvijas sasniegumi nenāk viegli, kā arī tie nav garants panākumiem nākotnē. Mūsu nominanti šovakar apliecina, ka tas prasa smagu darbu un centību. Viņi cīnās par mūsu kopīgajām vērtībām, par labāku rītdienu, un palīdz nodrošināt šīs valsts nākotni."

Eiropas Padomes komisārs Cilvēktiesību jautājumos Nils Muižnieks minēja: ""Kad man jautāja, kas ir tautas attīstība, es atbildēju, ka tā ir attīstība, kas liek akcentu uz cilvēku. Man ļoti patīk šīs balvas akcents uz indivīdu, jo tas ir pamatā cilvēktiesību pieejām, kas uzsver, ka katrs cilvēks ir piedzimis vienlīdzīgs, cieņā un tiesībās."

Balvu konkursu finansiāli atbalstīja Hamids Ladjevardi un viņa ģimene, uzņēmumi Abbvie, Bikkel Group un Klavins Ellex. Balvu atbalstīja Džerijs un Denīze Virti, Latvijas Nacionālā bibliotēka un Microsoft Latvia. Informatīvo atbalstu nodrošināja žurnāls IR, Latvijas Radio, LETA, LSM.lv un the Baltic Times.

Sīkāk par balvu: www.cilvekaizaugsme.lv
Balvas ceremonijas ieraksts ir pieejams šeit: http://ej.uz/HDAvideo.

Balvas Cilvēkai izaugsmei vadlīnijas ir pieejamas šeit.
Balvas Cilvēkai izaugsmei nolikums ir pieejams šeit.

Pasākuma Dzintara sponsors:

Hamids Ladjevardi ar ģimeni

Pasākuma Sudraba sponsori:Pasākuma informatīvie atbalstītāji:

         

Pasākuma Partneri:

Atbalstītāji:

Jerry and Denise Wirth

Seko mums!    

Baltic Technology Group

Feedback

AmCham reflects our values and enables us to meet similarly-minded people.

Daiga Auzina-Melalksne, Chair of NASDAQ Riga

AmCham reflects our values and enables us to meet similarly-minded people.

Daiga Auzina-Melalksne, Chair of NASDAQ Riga